IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

Podczas pobytu w ośrodku mogą Państwo zobaczyć i zwiedzić wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc.
W okolicy znajduję się kilka szlaków turystycznych oraz ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, dzięki którym można zwiedzić ciekawe miejsca i obiekty regionu.
Jednym z obiektów, który koniecznie trzeba zobaczyć jest XVI wieczna cerkiew pw. św. Paraskiewi w Radrużu. Zabytek ten jest jednym z najcenniejszych obiektów architektury drewnianej w Polsce i na świecie. Cerkiew jest oddalona od ośrodka o ok. 3,5 km. Prowadzi do niej ścieżka przyrodniczo-kulturowa Dębisko-Kruszyna.
Wartym odwiedzenia miejscem jest również leśna kaplica M.B. koło Nowin Horynieckich. Położona w uroczej dolinie, w której wybija kilka źródeł z wodą , której przypisuje się właściwości uzdrawiające. Odległość od ośrodka to ok. 5 km. Do kapliczki prowadzi ścieżka przyrodniczo dydaktyczna Horyniec – Nowiny Horynieckie.
Nad zalewem na rzece Radrużka w Horyńcu można wspaniale wypocząć, wędkować oraz popływać kajakiem lub rowerem wodnym. Odległość od ośrodka to ok. 1 km.
Ciekawym zabytkiem jest dawny pałac rodu Ponińskich – jednych z właścicieli Horyńca. Na tyłach obiektu znajduje się park. Obecnie sanatorium. Odległość od ośrodka to ok. 600m. Na peryferiach Horyńca znajduje się barokowy kościół franciszkański wzniesiony w XVIIIw. Odległość od ośrodka to ok. 1,5km. Poza tymi miejscami jest jeszcze wiele więcej do zobaczenia. Są to m.in. krajobrazy Roztocza Południowego, stare krzyże kamieniarki bruśnieńskiej, cmentarzyska i ruiny cerkwi. Są także przepastne wąwozy i doliny oraz dla miłośników fortyfikacji – bunkry linii obrony Mołotowa. To wszystko czeka na Państwa u nas, w Horyńcu-Zdroju, w ośrodku DUKAT. Walory naszych terenów prezentują serwis Horyniec.NET oraz GERP.

Email

dukat@horyniec.net

LOKALIZACJA

ul. Mickiewicza 8, 37-620 Horyniec-Zdrój.

Telefon

502 397 487